Vineri 26 Decembrie 2025, Actualizat acum 359 zile 12:00 am

Scandal de la moștenire, de Crăciun. Neamurile s-au luat la bătaie și a intervenit poliția

S-a lăsat cu scandal de la moștenire chiar în Ajun de Crăciun într-o localitate din județul Suceava. În seara de Ajun, neamurile s-au luat la bătaie și au fost chemați polițiștii. S-a întâmplat în comuna suceveană Forăști.

O femeie a cerut ajutor la 112. Polițiștii au  găsit-o în stare de ebrietate. Ea a mărturisit că în timp ce se afla la domiciliul comun împreună cu concubinul său, și fratele acestuia, pe fondul unui conflict spontan legat de dezbaterea moștenirii familiei, a fost lovită de către acesta din urmă cu palma în zona feței.

Ea nu a avut nevoie de îngrijri medicale și nici nu a vrut să facă plângere. Mai mult, s-a opus categoric emiterii unui ordin de protecție provizoriu împotriva agresorului.

Urmareste-ne pe Google News

 

Lăsați un comentariu

*